top of page
Search

Persoonibrändi pildistamiseks ettevalmistumine

Updated: Mar 17, 2021


Kuidas valmistuda oma kodulehe või persoonibrändi fotosessiooniks? Kindlasti tasub lugeda eelmist blogipostitust üleüldiselt pildistamiseks ettevalmistumise kohta, kuid selles artiklis vaatame täpsemalt kodulehe ja sotsiaalmeedia postitusteks vajaliku materjali pildistamiseks ettevalmistumist.


Vaadates kellegi kodulehekülge, Instagrami või Facebooki kontot, Pinteresti tahvleid või youtube kanalit, tõmbab ilmselt esimesena tähelepanu kvaliteetne ja hea sisu. Eriti värvilised, harmoonilistes värvigammades fotod. Seega pole vahet, kas oled hetkel loomas täiesti algusest oma esimest kodulehekülge, rebrändimas oma vana kodulehte või muutmas viisi, kuidas sa postitad sotsiaalmeedias, on oluline, et sa jääksid silma ja inimesed märkaksid sinu fotosid oma lõputus uudiste voos.Mine korraks oma Facebooki või Instagrami lehele ja vaata pisut mida jagavad sinu sõbrad ja tuttavad oma uudistevoos. Mis on need postitused või fotod, mis äratavad sinu tähelepanu. Seejärel mine oma Facebooki lehele ja vaata üle oma sisu. Millised on enim tähelepanu saanud postitused? Ma pakun, et enamjaolt sellised, kus sa oled jaganud fotot endast, kirjutanud midagi endaga seoses või avaldanud oma arvamust mõnel hetkel aktuaalsel teemal. Sina huvitad oma sõpru, tuttavaid ja jälgijaid. Ja kui sa jagad enda lehel kvaliteetset materjali ja fotosid endast, näitab see sinu brändi tugeva ja kvaliteetsena.


Kindlasti ei ole üleüldse enda kodulehe ja brändi loomine üks lihtsaid ülesandeid - ma tean väga hästi, kui kaua minulgi aega on võtnud sellesama kodulehe ja oma Facebooki ning Instagrami lehe läbimõtlemine ja tegemine. See võtab tohutult aega! Kuid kui sa võtad endale selle aja ja sukeldud sellesse, mida sa tegelikult tahad, on lõpptulemus lihtsalt suurepärane.Mõtle välja oma värvid. Mis sind kõnetab, mis on sinu värv?

Kuigi su riided, taust ja rekvisiidid ei pea olema täpselt sama värvi, mis on su brändi värv, oleks siiski hea, kui need omavahel harmoneeruks.

Mõtle läbi, mis on su brändi iseloomustavad sõnad ja kuidas sa saaksid seda fotosessioonil näidata. Kindlasti jaga oma mõtteid, brändi värvi ja sõnumeid fotograafiga enne pildistamist. Selleks, et teie koostöö oleks suurepärane ja lõpptulemus kvaliteetne ning ootuspärane, on väga oluline kogu oma kontseptsioon fotograafiga eelnevalt paika panna ja läbi arutada.

Brändipildistamise jaoks on kindlasti hea mõte teha mõned olukorra (candid) pildid ja mõned poseeritud pildid. Võibolla mõned pildid alles pildistamiseks sättimisest, rekvisiitidest jms, mida saab kasutada artiklite jaoks ja mujal kodulehel illustreeriva materjalina.


Pildistada lase end nii landscape kui portrait formaadis, et saaksid kasutada neid erinevates kohtades, bänneritel, artikli sees, headerina, kampaania postitusena Facebookis, Instagramis, LinkedInis või reklaamina.


Väga oluline on planeerida enne pildistamist oma 6-12 kuu turundusplaan ja teha fotod nende jaoks ette. Tee nimekiri, mida sa tahad postitada, mõtle välja kuidas ja mida sa soovid fotodel edasi anda sõnumina ja anna nimekiri sellest fotograafile. Tee kindlasti ka nimekiri kogu fotosessiooni mõttes piltidest, mis sul on kindlasti vaja saada - portree kontakti lehele jm.


Mõtle välja asukoht/asukohad, kus sa soovid pildistada ja räägi fotograafiga läbi mis ajal on

parim pildistada. Kui tegu on siseruumiga, on hea kui fotograaf saaks seda eelnevalt külastada, et näha millise ruumiga valguse ja ruumi osas on tegemist. Õues pildistades tuleb kindlasti silmas pidada erinevat valgust eri aastaaegadel ja muidugi kellaaegasid. Keskpäeval suvel lauspäikese käes on üldiselt keerulisem pildistada hästi valgustatud fotosid ning sellises kohas on vaja kindlasti planeerida pildistamine välkudega.
Brändipildistamiseks võib minna peaaegu terve päev - sinu ettevalmistused meigi ja juuste sättimise ja riietusega võtavad aega ning hea on, kui kõik on eelnevalt ilusti läbi mõeldud. Suurepärased tulemused saavutatakse läbimõeldult ja koostöös. Kui sul on raske alguses kontseptsiooni kokku panna ja turundusplaani tegemine ja kõikidele postitustele piltide mõtlemine tundub liiga keeruline, kirjuta ikkagi fotograafile ja pane oma mõtted kirja. Kaks pead on kaks pead ja mõttelõng läheb kindlasti paremini jooksma.


Antud artikli illustreerimiseks olen kasutanud ühte fotosessiooni Raidoga just täpselt sellistel eesmärkidel nagu siin kirjutatud. Sellest, kuidas meie ühine koostöö toimis, mis me täpsemalt tegime ning kuidas planeerisime, kirjutan juba uues blogipostituses.

7 views0 comments

Comentarios


bottom of page