top of page
Search

Kevadised ja suvised õues pildistamised

Kuidas planeerida Eestimaa heitlikke ilmaolusid arvestades pildistamisi? Kohati tundub, et lihtsam on stuudio broneerida nii kevadel kui ka suvel, et olla kindel, et pildistamine ikka toimub. Millal üldse õues pildistada ja mida silmas pidada väikeste lastega või lemmikloomaga pildistades?


Puuke on palju!

Tõepoolest! Selleks, et pildistamist mõnuga nautida ja kui puugivaktsiinid tegemata, soovitan soojalt kaasa haarata kas puugitõrjevahendid või end ja pereliikmeid peale pildistamist üle kontrollida. Pildistamisel satume mõnikord ikka istuma ja jalutama ka kõrgema heina sees ja metsa all, kuid mina olen puugi saanud ka rannaliivalt, seega ei tea kunagi kus vereimeja varitseda võib. Selleks, et hiljem pildistamisest ebameeldivat mälestust ei jääks, tasuks kindalsti seda meeles pidada - tõrjevahend kaasa ja/või peale pildistamist kogu keha kontroll!


Sääsed ja muud vereimejad

Kevadel pildistades on sääsed kuidagi eriti kurjad. Tegelikult mitte eriti kurjad, aga kuna me pole talv läbi nendega kokku puutunud, on kevadised sääsepunnid tõesti eriti sügelevad ja võivad varjulisemas kohas või metsas pildistades tuju ära rikkuda. Eriti lastel või tundlikuma nahaga inimestel. Selleks taaskord - tõrjevahend igaks juhuks kaasa või anda fotograafile märku, et soovite kindlasti pildistada kohas, kus sääski vähem (näiteks linnas).


Lapsed ja lemmikloomad

Lapsed ja lemmikloomad kipuvad ruttu pildistamisest väsima, eriti päris pisikesed. Kuigi samas pean ütlema, et tihti kehtib ka reegel, et alguses ei saa vedama, pärast ei saa pidama :) Seepärast on tunnine fotosessioon üsna optimaalne, mida broneerida, sest selle ajaga saame kõik omavahel tuttavamaks (kui me juba varasemast ei tunne üksteist) ja rahulikult keskenduda õigetele poosidele ja hetkedele. Lapsed, kes alguses ehk võivad natuke ebakindlad olla uue olukorra ees, harjuvad tavaliselt huvitavas kohas mõnekümne minutiga ja hakkavad maailma uudistama. Need on kõige põnevamad ja ehedamad hetked :)


Lisaks tasub alati meeles pidada, et väikestel inimestel võib janu tekkida

ja kõhuke tühjaks minna. Hea on kaasa haarata mitte pudisev ja mitte määriv toit ja vesi, et tuju rõõmsaks jääks. Ja loomulikult märjad salfakad, et suu ja sõrmed taas puhtaks saada peale ampsu :)

Lemmikloomadega pildistamisel tasub alati arvestada ka sellega, et nende jaoks on põnev uus keskkond ja uus inimene, kellega tutvuda ning esimesed minutid läheb kindlasti tutvumiseks. Lemmikloomadega pildistades arvestame pigem selliste rohkem aktiivsete fotodega kui et ootame seda, et kõik oleksid viksilt ja viisakalt otse ja reas :) Juhuseid ikka leidub, et ka niimoodi õnnestub, mõne eriti hästi õpetatud koeraga :)


Vihm?


Mõnikord võib juhtuda, et vihm tuleb pildistamist rikkuma. Alati ei ole see suureks probleemiks, kui tibutab vaid natuke, aga kui on ikka paduvihm, hall ja pime siis mina eelistaksin mitte pildistada. Esiteks selle pärast, et naistel võib meik "huvitavaid" lahendusi näole teha ja juuksed on sorakil ja vett täis. Aga! Alati on võimalik kaaluda varianti ilma meigita või paljaste jalgadega pildistamiseks - tulemus võib olla väga äge ja kunstiline, aga selleks peab muidugi pildistatav pere valmis olema, et saadakse märjaks ja ollakse naturaalses olekus :) Variant on ka muidugi vihmavari ja kummikud, kuid needki sobivad kenasti siis kui just paduvihma ei saja.

Variandiks on siis püüda leida kiiremas korras vaba stuudio, pildistada kliendi kodus või leida mõni muu tore varju andev koht, kuhu vihma eest varjuda. Minna võib kohvikusse, restorani, kaubanduskeskusse, rääkida mõne lilleäriga, kas võiks kasutada nende kasvuhoonet vmt - kõik sõltub sellest, milline on pildistamise visioon ja milleks klientidena valmis ollakse :)


Õites kirsipuu või õunapuu leidmine

Enamjaolt on fotograafidel juba oma kindlad kohad, kus pildistamas käiakse, kuid kui olete leidnud mingi muu koha, veenduge kindlasti, et see asub maatükil, kuhu võib minna. Heas usus võ


ime arvata, et pildistamine õunapuu või kirsipuu taustal ei tee kellelegi halba, aga leidub maaomanikke, kellele see kindlasti ei meeldi ja pahanduste vältimiseks on targem alati eelnevalt eeltööd teha. Sama kehtib ka heinapallidega pildistamisel ja mujal.

Rannas pildistamine


Rannas on populaarne suvel pildistada, kuid siin tasub arvestada ka sellega, et päike on erakordselt ere, sest lisaks taevas säramisele peegeldab ka liivalt päike vastu. Tundlikumate silmadega inimestel võib olla hea mõte kaasa võtta päikeseprillid, kuid samas kõiki pilte ju päikeseprillidega ei tahaks teha. Variant on leida rand, kus on ka varjulisemaid kohti, et pildistada küll rannas, kuid varjus ja lahtiste silmadega ja mitte

nii teravate varjudega. Ja teine variant on pildistama minna suvel suhteliselt hilja õhtul, vahetult enne päikeseloojangut/päikeseloojangul. See muidugi meie suvel on väikeste lastega pildistamiseks keerulisem variant.Lõpetuseks - Eestimaa on imeilus igal aastaajal ja kõikidel hetkedel, aastaaegadel ja kohtadel on oma võlu! Pildid teevad eriliseks kõik kokku - inimesed pildil ja fotograaf pildi taga, koht ja loomulikult emotsioon. Mõnikord saame ebamaise päikeseloojangu osalisteks rannas, teinekord on kanarbik metsa all täis sumisevaid mesilasi ja sügispäike hellitab meid soojalt kanarbiku lõhnaga, siis aga saame -8 kraadiga metsas pilte tehes ootamatult kokku metskitsega või ootab meid rannas nii tohutu tuul, et juuksed on kogu aeg näo ees ja põgeneme rannapildistamiselt hoopis metsa, kus tuult palju vähem. Või leiame end mõisapargist sirelihekist, kus päeva viimased päikesekiired vikerkaare objektiivi loovad ja sireli lõhn meid veel uinudeski oma lummuses hoiab. Kõik need mälestused ja palju palju sadu veel, on minu mälestuste laekasse kogunenud läbi paljude aastate võrratute kohtumiste. Ja neid tuleb veel ja veel - ees ootab uus vahva suvi ja nii palju toredaid kohtumisi.


Kõige olulisem on kaasa võtta hea tuju ja olla avatud kõigele - võtta ka väikeste laste tujusid ja mõnikord jonni läbi huumori ja heatahtlikkuse või kui kõik ei lähe plaani kohaselt, võttagi seda täpselt nii, et ilmselt see seekord pidi lihtsalt nii minema :)


6 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page